Menlo_Menlopark_Atletiek

2017-Uitslae

TUT Top 12:

Op Vrydag, 22 September het die Menlo-atletiekspan deelgeneem aan die TUT Top 12 byeenkoms by die Pilditch-stadion in Pretoria. Die volgende punte is toegeken vir die onder-skeie plekke behaal: 1ste plek: 28, 2de plek: 27, 3de plek: 26, 4de plek: 25, 5de plek: 24, 6de plek: 23, 7de plek: 22, 8ste plek: 21, 9de plek: 20, 10de plek: 19, 11de plek: 18 en 12de plek: 17. Ons atlete het op die bekende turf van Pilditch oudergewoonte puik prestasies gelewer en die algehele puntestand (eerste 12) aan die einde van die byeen-koms het soos volg daar uitgesien: Prestige College (2508) Die Hoërskool Menlopark (2299) Helpmekaar Kollege (2193) Hoërskool Noordheuwel (2035) Hoërskool Garsfontein (2007) Hoërskool Waterkloof (1724) Hoërskool Kempton Park (1593) Hoërskool Montana (1541) Hoërskool Klerksdorp (1477) Hoërskool Randburg (1438) Potchefstroom Gimnasium (1348) Afrikaans Hoër Meisieskool (1336)

KING PRICE-BYEENKOMS:

Op Dinsdagmiddag het ons atletiekspan die voorreg gehad om in ʼn splinternuwe unieke for-maat van atletiek mee te ding by die sportgron-de van TUKS. Die LC de Villiers-stadion was die arena waar Menlo, Garsfontein, Kempton Park, Potch Gimmies, Helpmekaar, EG Jansen, Oos-Moot en Transvalia kragte gemeet het. Deel van die interessante reëls was dat die vyf velditems onder andere gesorg het vir ʼn gesamentlike spanpunt per ouderdom terwyl die baanitems in ʼn aflosformaat (gemengde ouderdomsgroepe, slegs meisies/seuns of albei) plaasgevind het. Dit het vir groot opwinding en prestasies gesorg! Menlo-atlete stap as die algehele wenners van die byeenkoms van die baan af met Helpmekaar in die 2de plek, Potch Gimmies in die 3de plek en Kempton Park in die 4de plek. Die toeken-ning as beste skool in die velditems en naaswen-ners met die baanitems, laat ons besonder trots en nederig van dankbaarheid. Absolut atletiek!

VRIENDSKAPLIK TE H/S MONTANA:

Charl Ehlers (o/14-diskusgooi): 47,54m met 1154 ABSA-punte

Zander Wolmarans (o/14-hoogspring): 1,78m met 1042 ABSA-punte

Dwayne Smith (o/14-verspring): 5,77m met 1022 ABSA-punte

Tjaart Breedt (o/16-diskusgooi): 49,38m met 974 ABSA-punte

Dylan Coetzee (o/15 100m-hekkies): 13,60s met 930 ABSA-punte

Kevin Locke (o/14-gewigstoot): 14,81m met 922 ABSA-punte

Paul Roos (o/17-800m): 2:00,12min met 901 ABSA-punte

Stephan Kruger (o/16-spiesgooi): 57,22m met 885 ABSA-punte

Edwin le Cointre (o/14-hoogspring): 1,60m met 865 ABSA-punte

Michael Schoeman (o/16 110m-hekkies): 14,97s met 855 ABSA-punte

 

Mila Compaan (o/15-verspring): 5,40m met 980 ABSA-punte

Nicole van der Westhuyzen (o/14-100m): 12,64s met 916 ABSA-punte

Ivana Venn (o/16-hoogspring): 1,60m met 899 ABSA-punte

Jeanni Labuschagne (o/14-800m): 2:25,90min met 889 ABSA-punte

Milla Coetzee (o/15-verspring): 5,03m met 868 ABSA-punte

Lyndi Roelofse (o/16-800m): 2:20,96min met 861 ABSA-punte

Kirsti Bell (o/15-800m): 2:22,18min met 859 ABSA-punte

Lise Prinsloo (o/16-spiesgooi): 38,36m met 855 ABSA-punte

Janie Blignaut (o/15-200m): 26,28s met 854 ABSA-punte

Alicia du Plessis (o/14-hoogspring): 1,45m met 853 ABSA-punte

 

USSASA SKOLE ATLETIEK KAMPIOENSKAPPE:

 

NAAM

OUD

ITEM

PLEK

VILJOEN, Marli

D17

400m

Goud

VILJOEN, Marli

D17

4x100m

Goud

VAN DER MERWE, Nicola

D17

4x100m

Goud

BLIGNAUT, Janie

D15

4x100m

Goud

VILJOEN, Jansen

S19

400m

Silwer

J v RENSBURG, Belinda

D15

Diskusgooi

Silwer

VILJOEN, Jansen

S19

4x100m

Brons

TRUMPIE, Tunet

D17

100mH

Brons

VAN DER WALT, Eric

S19

110mH

4de

VAN DER MERWE, Nicola

D17

200m

4de

STRAUSS, Reynhard

S15

100mH

4de

KOTZEE, Markus

S15

Diskusgooi

4de

MARITZ, Stefan

S15

Gewigstoot

4de

KRUGER, Stephan

S17

Spiesgooi

Finaal

BLIGNAUT, Janie

D15

100m

Finaal

VAN DEN BERG, Ethan

S15

800m

Finaal

 

SUID-AFRIKAANSE JUNIOR ATLETIEK KAMPIOENSKAPPE:

 

NAAM

OUD

ITEM

PLEK

VILJOEN, Jansen

S19

4x400m

Goud

VILJOEN, Marli

D17

4x400m

Goud

TRUMPIE, Tunet

D17

100mH

Silwer

VILJOEN, Marli

D17

400m

Silwer

VAN DER MERWE, Nicola

D17

200m

4de

KRUGER, Stephan

S17

Spiesgooi

7de

ROOS, Paul

S17

800m

7de

VAN DER WALT, Eric

S19

110Mh

Finaal

VILJOEN, Jansen

S19

400m

Semi

HANEKOM, Natalie

D17

200m

Semi

J v RENSBURG, Hannes

S19

400mH

Semi

NEL, Wian

S19

Verspring

Uitdun

 

USSASA SKOLE: GAUTENG ATLETIEK KAMPIOENSKAPPE:    

 

NAAM

OUD

ITEM

PLEK

COMPAAN, Milla

D15

Verspring

5de

BLIGNAUT, Janie

D15

100m

4de

BLIGNAUT, Janie

D15

200m

4de

J v RENSBURG, Belinda

D15

Diskusgooi

3de

VD WESTHUIZEN, Nicole

D15

300mHekkies

4de

 

 

 

 

VD MERWE, Nicola

D17

200m

3de

VILJOEN, Marli

D17

400m

1ste

TRUMPIE, Tunet

D17

100mHekkies

3de

VENN, Ivana

D17

Hoogspring

4de

 

 

 

 

COETZEE, Dylan

S15

300mHekkies

5de

STRAUSS, Reinhardt

S15

100mHekkies

3de

GROOTHOFF, Wian

S15

400m

5de

VAN DEN BERG, Ethan

S15

800m

3de

KOTZEE, Markus

S15

Diskusgooi

1ste

MARITZ, Stefan

S15

Gewigstoot

2de

 

 

 

 

KRUGER, Stephan

S17

Spiesgooi

1ste

ROOS, Paul

S17

800m

4de

BREEDT, Tjaart

S17

Diskusgooi

4de

 

 

 

 

VD WALT, Eric

S19

110mHekkies

2de

VILJOEN, Jansen

S19

400m

1ste

NEL, Wian

S19

Verspring

3de

 

A-Bond Interhoër:

Seunskompetisie:

AHS 1345

MENLOPARK 1196

PRESTIGE COLLEGE 1148

WATERKLOOF 1046

ZWARTKOP 992

GARSFONTEIN 988

MONTANA 980

OOS MOOT 804

 

Dogterskompetisie:

AHM 1294

MENLOPARK 1177

ZWARTKOP 1028

WATERKLOOF 1023

PRESTIGE COLLEGE 992

GARSFONTEIN 984

MONTANA 973

OOS MOOT 960

 

Groottotaal:

MENLOPARK 2373

PRESTIGE COLLEGE 2140

WATERKLOOF 2069

ZWARTKOP 2020

GARSFONTEIN 1972

MONTANA 1863

OOS MOOT 1764

 

A-bond Interhoërrekords deur Menlopark atlete verbeter:

 

ITEM   OUD REKORDHOUER REKORD

4x100m   D14 Menlopark 50.33

4x100m   D15 Menlopark 49.32

Spiesgooi  S16 Stefan Kruger 63.99

Gewigstoot S16 Lohan Potgieter 17.22

 

 

Menlopark verower die volgende trofeë:

 

NAELOPE dogters

AFLOS dogters

WORPE seuns

GROOTTOTAAL: 16 de keer in ‘n ry

 

HELPMEKAAR GOUE LIGA 20 FEBRUARIE 2015: UJ ATLETIEKSTADION

 

Finale puntestand

 

 

DOGTERSKOMPETISIE

SEUNSKOMPETISIE

SPANKOMPETSIE

MENLOPARK

429

1

504

1

929

1

HELPMEKAAR

422

2

412

2

834

2

GARSFONTEIN

277

3

242

3

519

3

EG JANSEN

216

4

216

4

432

4

CENTURION

171

5

140

6

311

5

ELDORAIGNE

139

6

166

5

305

6

OOS MOOT

129

7

106

7

235

7

PRETORIA NOORD

65

8

63

8

128

8

 

ABSA-punte bo 950

 

NAAM

OUD

ITEM

THA

ABSA

EHLERS, Charl

S14

Diskusgooi

48.84

1200

KOTZEE, Markus

S15

Diskusgooi

54.14

1132

POTGIETER, Lohan

S16

Gewigstoot

17.46

1062

V d WESTHUIZEN, Nicole

D14

200m

25.36

1048

J v RENSBURG, Belinda

D15

Diskusgooi

37.16

1031

ROOS, Paul

S17

800m

1:56,31

1012

V d WESTHUIZEN, Nicole

D14

100m

12.44

1009

V d WESTHUIZEN, Nicole

D14

300m Hekkies

45.31

1005

MARITZ, Stefan

S15

Gewigstoot

16.39

994

BLIGNAUT, Janie

D15

200m

25.17

993

POTGIETER, Lohan

S16

Diskusgooi

50.00

991

STRAUSS, Reinhardt

S15

100mH

13.54

987

BLIGNAUT, Janie

D15

100m

12.36

986

V d MERWE, Nicola

D16

100m

12.16

986

V d MERWE, Nicola

D16

200m

24.89

979

COMPAAN, Milla

D14

90m Hekkies

13.39

979

HATTING, Rozelle

D15

100m

12.41

974

HATTING, Rozelle

D15

200m

25.46

960

WOLMARANS, Zander

S14

Hoogspring

1.70

959

KRUGER, Stefan

S16

Spiesgooi

60.58

953

 

Spesiale vermelding: Nicole van der Westhuizen word die eerste atleet van Die Hoërskool Menlopark wat by dieselfde byeenkoms, in drie items, meer as 1000 punte op die ABSA-tabel 2007 verdien.

 

Rekords verbeter

 

STRYDOM, Lucy

D17

Diskusgooi

38.84

POTGIETER, Lohan

S16

Gewigstoot

17.46

GROOTHOF, Wian

S15

400m

51.32

AFLOS

D14

4x100m

51.05

AFLOS

D15

4x100m

50.34

 

NWU-PUKKE PRESTIGE COLLEGE TOP 30: PILDITCHSTADION, 15 Februarie 2017

 

Span: Menlopark (ITEMS en UITSLAE)

 

NAAM

OUD

ITEM1

ABSA

ITEM1

ABSA

COMPAAN, Milla

D14

100m

929

Verspring

986

BLIGNAUT, Janie

D15

Verspring

906

200m

982

HATTING, Rozelle

D15

100m

935

 

 

J v RENSBURG, Belinda

D15

Diskusgooi

978

Gewigstoot

696

V d MERWE, Nicola

D16

200m

968

 

 

FERREIRA, Chanté

D17

Spiesgooi

 

Gewigstoot

943

 

 

 

 

 

 

EHLERS, Charl

S14

Diskusgooi

1200

Spiesgooi

921

WOLMARANS, Zander

S14

Hoogspring

910

Diskusgooi

1003

KOTZEE, Markus

S15

Diskusgooi

870

Gewigstoot

988

MARITZ, Stefan

S15

Diskusgooi

 

Gewigstoot

902

V d BERG, Ethan

S15

800m

1111

 

 

POTGIETER, Lohan

S16

Diskusgooi

1049

Gewigstoot

1075

 Finale puntestand: Spankompetisie (23 skole het deelgeneem aan die grootskole kompetisie)

 

PLEK

SPAN

ABSA

(GEMIDDELD)

1

Prestige College

1086

2

Hoërskool Kemptonpark

1046

3

Hoërskool Menlopark

1034

4

Helpmekaar Kollege

1025

5

Hoërskool Oos Moot

1018

6

Hoërskool Garsfontein

1017

7

Paarl Gimnasium

999

8

Hoërskool Noordheuwel

990

9

Hoërskool Vorentoe

989

10

Hoërskool Klerksdorp

979

 

FLORIDA PRESTIGEBYEENKOMS: UNIVERSITEIT VAN JOHANNESBURG, 10 Februarie 2017

 

GROOTTOTAAL

 

 

TOTAAL

PLEK

MENLOPARK

848

1

KEMPTONPARK

704

2

NOORDHEUWEL

662

3

WATERKLOOF

632

4

HTS MIDDELBURG

535

5

FLORIDA

247

6

LINDEN

199

7

 

 

 

Dogters en seunskompetisie kan nie apart gegee word nie agv rekenaarfout

 

 

 

NAAM

OUD

ITEM

ABSA

KOTZEE, Markus

S15

Diskusgooi

1131

EHLERS, Charl

S14

Diskusgooi

1085

V D BERG, Ethan

S15

800m

1071

COMPAAN, Milla

D14

Verspring

1071

WOLMARANS, Zander

S14

Diskusgooi

1053

MARITZ, Stefan

S15

Diskusgooi

1048

WOLMARANS, Zander

S14

Hoogspring

1042

POTGIETER, Lohan

S16

Gewigstoot

1019

J v RENSBURG, Belinda

D15

Diskusgooi

1013

FERREIRA, Chanté

D17

Gewigstoot

993

V d WESTHUIZEN, Nicole

D14

200m

991

FERREIRA, Chanté

D17

Spiesgooi

985

KRUGER, Stefan

S16

Spiesgooi

974

HATTING, Rozelle

D15

100m

970

TRUMPIE, Tunet

D17

100m Hekkie

951

COMPAAN, Milla

D14

100m

940

V d WESTHUIZEN, Nicole

D14

300m Hekkie

940

BLIGNAUT, Janie

D15

200m

940

V d MERWE, Nicola

D16

200m

939

 

 

 

Items wat spesiale vermeldings verdien:

 

 

 

Stefan Kruger    Spiesgooi             S16         61.56

 

Jansen Viljoen   400m                     S19         48.95

 

Jansen Viljoen   800m                     S19         1:55,70

 

NOORDHEUWEL TOP 15: UNIVERSITEIT VAN JOHANNESBURG STADION, 8 FEBRUARIE 2017

 

Span: Menlopark (ITEMS en UITSLAE)

 

 

 

NAAM

OUD

ITEM1

ABSA

ITEM1

ABSA

COMPAAN, Milla

D14

90m Hekkies

793

Verspring

1045

BLIGNAUT, Janie

D15

Verspring

1030

100m

855

HATTING, Rozelle

D15

100m

935

200m

903

J v RENSBURG, Belinda

D15

Diskusgooi

1078

Gewigstoot

774

V d MERWE, Nicola

D16

100m

959

200m

1013

FERREIRA, Chanté

D17

Spiesgooi

1093

Gewigstoot

955

TRUMPIE, Tunet

D17

100mH

906

 

 

 

 

 

 

 

 

EHLERS, Charl

S14

Diskusgooi

1095

Spiesgooi

963

MARITZ, Stefan

S15

Diskusgooi

1081

Gewigstoot

895

V d BERG, Ethan

S15

400m

873

800m

1101

BREEDT, Tjaart

S16

Diskusgooi

973

Gewigstoot

994

POTGIETER, Lohan

S16

Diskusgooi

 

Gewigstoot

 

ROOS, Paul

S17

800m

1035

 

 

V d WALT, Eric

S17

110m Hekkies

887

200m

869

VILJOEN, Jansen

S19

400m

834

 

 

 

 

 

Finale puntestand: Spankompetisie (28 skole het deelgeneem aan die grootskole kompetisie)

 

 

 

PLEK

SPAN

ABSA

(GEMIDDELD)

1

Prestige College

1017

2

Menlopark

1014

3

Garsfontein

979

4

Kemptonpark

978

5

Monument

976

6

Helpmekaar

962

 

 

30ste UITNODIGINGSBYEENKOMS 4 FEBRUARIE 2017, Hoërskool Menlopark

1.      FINALE PUNTESTAND

 

 

SEUNS

DOGTERS

TOTAAL

MENLOPARK

1113

1

1240

1

2353

1

KLERKSDORP

698

3

835

2

1533

2

PRESTIGE COLLEGE

845

2

651

3

1469

3

MENLO UITNOOI

627

4

558

4

1185

4

PIETERMARITZBURG

476

5

533

5

1009

5

BOYS HIGH

470

6

 

 

 

 

GIRLS HIGH

 

 

352

6

 

 

 

 

INDIVIDUELE PRESTASIES

DOGTERS

 

OUD

ITEM

NAAM

THA

ABSA

MEDALJES

14

Verspring

Milla Compaan

5.27

996

Goud

15

Diskusgooi

Belinda J van Rensburg

36.06

988

Goud

15

100m

Janie Blignaut

12.2

972

Silwer

16

200m

Nicola van der Merwe

24.9

956

Silwer

15

Verspring

Janie Blignaut

5.32

954

Silwer

14

200m

Nicole van der Westhuizen

26.0

953

Silwer

15

100m

Rozelle Hatting

12.3

950

Silwer

17

Gewigstoot

Chanté Ferreira

13.56

947

Silwer

17

Spiesgooi

Chanté Ferreira

44.26

931

Brons

15

200m

Janie Blignaut

25.6

924

Brons

 

SEUNS

 

OUD

ITEM

NAAM

THA

ABSA

MEDALJES

14

Diskusgooi

Charl Ehlers

46.18

1097

Goud

16

110mH

Nsuku Baloyi

13.8

1088

Goud

14

Diskusgooi

Zander Wolmarans

45.35

1066

Goud

15

Diskusgooi

Stefan Maritz

51.65

1049

Goud

16

Gewigstoot

Lohan Potgieter

17.18

1037

Goud

14

Diskusgooi

Francois Oosthuizen

44.10

1022

Goud

16

Diskusgooi

Lohan Potgieter

51.01

1019

Goud

14

Spiesgooi

Charl Ehlers

54.18

1000

Goud

16

Diskusgooi

Tjaart Breedt

49.31

972

Silwer

15

800m

Ethan van den Berg

2:04,1

963

Silwer

 

 

 

 

 

 

Rekords verbeter

 

ITEM

OUD

REK

REKORDHOUER

Aflos

S16

44.5

Menlopark

 

 Indivudele toekennings

 Junior Victor Ludorum            Charl Ehlers                (2097 vir diskus en spiesgooi)

  

VRIENDSKAPLIK: Menlopark en Noordheuwel by Hoërskool Menlopark 20 Januarie 2017

 

Finale puntestand (16-punt byeenkoms) 

 

SEUNS

DOGTERS

TOTAAL

Menlopark

3744

3207

6951

Noordheuwel

2050

2203

4253

 

ABSA-PUNTE BO 900 

Seuns 

OUD

GESLAG

ITEM

NAAM

THA

ABSA

14

Seun

DG

Zander Wolmarans

46.22

1099

16

Seun

DG

Lohan Potgieter

51.36

1030

15

Seun

DG

Stefan Maritz

49.33

982

14

Seun

DG

Francois Oosthuizen

42.74

978

16

Seun

GS

Lohan Potgieter

16.44

974

15

Seun

DG

Markus Kotzee

48.99

972

16

Seun

DG

Tjaart Breedt

47.60

927

15

Seun

GS

Markus Kotzee

15.48

920

15

Seun

GS

Stefan Maritz

15.27

904

 

Dogters 

 

OUD

GESLAG

ITEM

NAAM

THA

ABSA

15

Dogter

DG

Belinda J v Rensburg

36.97

1024

17

Dogter

SG

Chanté Ferreira

46.36

991

17

Dogter

GS

Chanté Ferreira

14.00

990

14

Dogter

VS

Mila Compaan

5.09

938

 

INTERHUIS: Hoërskool Menlopark, 13 Januarie 2017

Wat ‘n voorreg was Interhuis 2017 vir ons as skoolgemeenskap. Vanaf die eerste skoot tot en met TIHO was een groot fees om te beleef. Ons leerders se pragtige optrede op die baan, veld en pawiljoen was ‘n belewenis wat sekerlik nie sy gelyke ken nie. Welgedaan Menlopark!

 Interhuisrekords verbeter:

 

ITEM

OUD

NAAM

NUWE REKORD

100m Hekkies

D17

Tunet Trumpie

14.6

110m Hekkies

S16

Nsuku Baloyi

14.2

90m Hekkies

D14

Mila Compaan

13.9

Verspring

D14

Mila Compaan

5,43

3000m

D15

Joané Le Roux

11:43,1

3000m

S15

Stiaan van Greunen

11:04,1

100m

D14

Nicole van der Westhuizen

12.7

Diskusgooi

S16

Tjaart Breedt

47,22

Gewigstoot

D17

Chanté Ferreira

13,18

Gewigstoot

S16

Lohan Potgieter

16,41

Gewigstoot

S17

Dewald Pienaar

14,79

 

Finale puntestand (na ‘n 105 items – reën)

 

SEUNS

  

DOGTERS

  

TOTAAL

 

Atheners

1625

 

Spartane

1612

 

Trojane

3069

Trojane

1487

 

Trojane

1582

 

Atheners

2959

Milete

1346

 

Atheners

1334

 

Spartane

2909

Spartane

1297

 

Milete

1027

 

Milete

2373

 

 

NAAM VAN ATLEET

ITEM

OUD

LYNETTE BEYERS TROFEE

Naellope – dogters

Rozelle Hattingh

100m

D15

SAREL LIZAMORE TROFEE

Naellope – seuns

Franco Knoetze

100m

S15

KAREN KRUGER TROFEE

Hekkiesatleet – dogter

Mila Compaan

90mH

D14

SASOL TROFEE

Hekkiesatleet – seun

Nsuku Baloyi

110mH

S16

ANNA VOSLOO TROFEE

Beste Middelafstand – dogters

Jéanni Labuschagne

800m

D14

EUGENE LOUW TROFEE

Beste Middelafstand – seun

Ethan vd Berg

800m

S15

ALTIUS TROFEE

Hoogspring – seun / dogter

Zander Wolmarans

& Reynier Overweg

HS

S14

SASOL TROFEE

Verspring / Driesprong – s/d

Mila Compaan

VS

D14

CHRISTO STANDER TROFEE

Diskusgooi – seun / dogter

Belinda J v Rensburg

DG

D15

ELSOPHI SNYMAN TROFEE

Gewigstoot – seun / dogter

Lohan Potgieter

GS

S16

PETITE WISSELTROFEE

Spiesgooi – seun / dogter

Chanté Ferreira

SG

D17

OLYMPUS TROFEE

Beste veldatleet -  seun/dogter

Mila Compaan

VS

D14

VAN HEERDEN TROFEE

Beste prestasie seun – baan/veld

Nsuku Baloyi

110mH

S16

 

Victrix en Victor Ludorum toekennings:

(Bepaling van die wenners van die trofeë:  ABSA-punte van drie items bymekaargetel)

 

 

 

NAAM

OUD

TOTAAL

Junior Victrix Ludorum

AW OTTER Trofee

Mila Compaan

D14

2751

Junior Victor Ludorum

REGTER WG BOSHOFF Trofee

Zander Wolmarans

S14

2547

Senior Victrix Ludorum

SP BASSON Trofee

Chanté Ferreira

D17

2536

Senior Victor Ludorum

DR PJ KLOPPER Trofee

Nsuku Balyoi

S16

2672

DR ROBEY JOYCE TROFEE  (WENSPAN): Trojane